درباره تالش محله منطقه آزاد انزلی

تالش محله یکی از محله های قدیمی جاده زیباکنار در استان گیلان است. تالش محله بین حاجی بکنده و باغ محله واقع شده است و یکی از روستاهای سرسبز و ساحلی این منطقه محسوب می شود. ساخت و ساز ویلا و فروش زمینهای ویلایی در تالش محله رونق دارد و یکی از مناسبترین محله ها برای ساخت ویلا است.

از نظر وضعیت آب و هوا، تالش محله بدلیل نزدیکی به دریا، دارای آب و هوای مرطوب و شرجی در تابستان است و همچنین پاییز و زمستان ابری و بارانی دارد. از نظر جمعیتی این منطقه سرسبز و خلوت، بدلیل وجود ویلاهای تازه ساز، ترکیبی از جمعیت بومی و غیر بومی را در خود جای داده است.

تالش محله از سمت شرق به حاجی بکنده، امین آباد و در نهایت به زیباکنار و کیاشهر می رسد. از سمت غرب، باغ محله، امیر بکنده و در نهایت حسن رود را داریم که فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی در آنجا واقع شده و دارای امکانات تفریحی و تجاری فراوان است. شمال تالش محله دریا است و از سمت جنوب، با گذر از جاده های روستایی و شالیزارها به روستای شهرستان و در نهایت به خشکبیجار می رسیم. مناطق دیدنی و تفریحی تالش محله، باغها و شالیزارهای سرسبز و ساحل دریا است و البته نزدیکی آن به مرکز منطقه آزاد، زیبا کنار و کیاشهر، باعث شده است به دیدنیهای این شهرها و مناطق هم دسترسی داشته باشد.