درباره چلک لاهیجان

چلک یکی از مناطق روستایی و کوهستانی لاهیجان است که در ارتفاعات کوههای سرسبز لاهیجان قرار گرفته است. چلک دارای جاده ای بسیار زیبا و سرسبز و البته خطرناک و هیجان انگیز است و بدلیل موقعیت مناسب خود، این روزها شاهد ساخت و ساز و ویلاسازی در این منطقه هستیم. هتل امپراطور چلک لاهیجان هم در همین منطقه قرار گرفته است.

از نظر وضعیت آب و هوا، چلک بدلیل کوهپایه ای بودن دارای آب و هوای مرطوب و خنک در تابستان و ابری و بارانی و سرد در فصل پاییز و زمستان است. فصل بهار هم آب و هوا معتدل بوده و سرسبزی زیبایی در منطقه حکم فرماست. از نظر جمعیتی این منطقه سرسبز و خلوت، بدلیل وجود ویلاهای تازه ساز، ترکیبی از جمعیت بومی و غیر بومی را در خود جای داده است که در حال حاضر جمعیت غیربومی تقریبا قالب است.

چلک از سمت شرق به کوه و مناطق کم جمعیت روستایی دسترسی دارد. غرب چلک روستای کتشال بالا است. شمال فقط کوهستان است و اگر از روی کوه پرواز کنید به جاده کمربندی لاهیجان - لنگرود خواهید رسید. جنوب چلک هم مناطق روستایی کوهپایه ای سطل سر و سرچشمه قرار دارد. از مناطق دیدنی چلک می توان به خود چلک اشاره کرد! این منطقه سراسر دیدنی است. همچنین بدلیل نزدیکی به لاهیجان، امکانات و دیدنیهای این شهر نیز در دسترس قرار دارد.