درباره رشت

شهر رشت، شهر باران های نقره ای، یکی از کلان شهرهای ایران و مرکز استان گیلان است. این شهر ساحلی نیست و آب وهوای بارانی و معتدل دارد و از نظر بافت شهری هم نسبت به سایر مناطق استان گیلان، بروزتر و مدرن تر است و زندگی شلوغ شهری را می توان در آن احساس کرد. بیشتر دانشگاهها، بیمارستان ها و ادارات اصلی استان در رشت واقع شده است و نسبت به دیگر مناطق استان گیلان، امکانات بیشتری دارد. با توجه به وسعت رشت، انواع مختلف املاک مانند آپارتمان و ویلایی در نقاط مختلف آن و با قیمتهای متفاوت وجود دارد. مرکز شهر بیشتر آپارتمان سازی شده است و قیمتهای آن کمی از تهران و سایر شهرهای بزرگ ندارد. اطراف هم هنوز خانه های ویلایی و یا آپارتمان با قیمت مناسب وجود دارد.

از نظر آب و هوا، این شهر مرطوب و بارانی است اما بدلیل اینکه ساحلی نیست، نسبت به مناطق ساحلی کمتر شرجی است. رشت در منطقه جلگه ای واقع شده و تا نزدیکترین ساحل دریا، حدود 30 دقیقه با ماشین فاصله دارد. در مناطق مرکزی شهر شاهد سرسبزی همیشگی گیلان هستیم اما دیگر خبری از جنگل نیست و همه جا شهری شده و ساختمان سازی شده است.

شهر رشت دارای پنج منطقه شهرداری است که هر کدام از آن‌ها به سه ناحیه تقسیم می‌شوند. با توجه به جمعیت و استاندارد وزارت کشور این مناطق باید افزایش یابد. شهرهای سنگر، کوچصفهان و خمام هم‌ اکنون هم‌ مرز مناطق شهری رشت قرار دارند. کل شهرستان رشت هم شامل شهرهای رشت، خمام، خشکبیجار، کوچصفهان، لشت نشا و سنگر است. در بین مناطق شهری رشت، گلسار از محله های گرانقیمت و لوکس نشین شهر محسوب می شود که در آن شاهد آپارتمانهای لوکس هستیم. بافت جمعیتی رشت کاملا شهرنشینی و امروزی است.

رشت از سمت شرق به کوچصفهان می رسد. اگر از رشت به سمت غرب برویم، بعد از خروج از شهر، شاهد مناطق روستایی هستیم و در نهایت به شهر صومعه سرا می رسیم. شمال شهر رشت به خمام راه دارد و بعد از آن به منطقه ساحلی حسن رود خواهیم رسید. جنوب رشت هم به امامزاده هاشم، رستم آباد و رودبار می رسد. از مناطق توریستی و گردشگری شهر رشت و اطراف آن می توان به دریاچه سقالکسار، آبشار ویسادار، موزه میراث روستایی گیلان، باغ محتشم، پارک جنگلی سراوان، میدان و پیاده راه شهرداری، پارک ملت و تالاب عینک اشاره کرد.

ویلا در رشت مشاهده همه موارد

ویلا فلت نوساز
650 میلیون
خشکبیجار

ویلا فلت نوسازنقدی - سند تک برگ

پارکینگ 1 اتاق 2 زیربنا80 زمین200
ویلایی دوخوابه نوساز
1.5 میلیارد
خمام

ویلایی دوخوابه نوسازنقدی - سند ثبتی در نوبت

پارکینگ 1 اتاق 2 زیربنا80 زمین275

زمین در رشت مشاهده همه موارد

زمین مسکونی منطقه عیانی
585 میلیون
خمام

زمین مسکونی منطقه عیانینقدی - سند بنچاق شورایی

کاربریمسکونی متراژ900
زمین مسکونی منطقه ارام
300 میلیون
لشت نشاء

زمین مسکونی منطقه ارامنقدی - سند ثبتی در نوبت

کاربریمسکونی متراژ250
زمین مسکونی منطقه ارام و دل نشین
465 میلیون
لشت نشاء

زمین مسکونی منطقه ارام و دل نشیننقدی - سند منگوله دار

کاربریمسکونی متراژ380

آپارتمان در رشت مشاهده همه موارد

آپارتمان طبقه ۲ در حد صفر
800 میلیون
مرکز شهر

آپارتمان طبقه ۲ در حد صفرنقد و اقساط توافقی - سند مبایعه نامه، قولنامه

آسانسورندارد پارکینگ 1 اتاق 2 متراژ90
اجاره خانه طبقه اول
توافقی
مرکز شهر

اجاره خانه طبقه اولنقدی - سند مبایعه نامه، قولنامه

آسانسورندارد پارکینگ 0 اتاق 1 متراژ65
فروش خانه دوبلکس عالی
450 میلیون
مرکز شهر

فروش خانه دوبلکس عالینقد و اقساط توافقی - سند مبایعه نامه، قولنامه

آسانسورندارد پارکینگ 1 اتاق 1 متراژ90