شمال همیشه بخاطر آب و هوای آن مورد توجه مسافران بوده است اما این روزها دلایل بسیار جدی برای خرید ملک در شمال بوجود آمده است که خرید ملک را بیش از پیش مهم و اقتصادی کرده است. یکی از این دلایل تغییرات آب و هوایی و بحران آب در ایران است.

پیش بینی شده است اگر به وضعیت منابع آبی به همین روال پیش برود، تا 20 سال آینده بسیاری از شهرها و استانهای کشور با مشکل بی آبی و یا کم آبی روبرو خواهند شد و تنها استانهای شمالی کشور مانند گیلان و مازندران مصون خواهند بود. همین امر در سالهای اخیر باعث افزایش مهاجرت از سایر استانها به استانهای شمالی گردیده و وضعیت معاملات املاک و قیمت ملک در شمال را تحت تاثیر مستقیم خود قرار داده است. با بررسی معاملات مسکن در گیلان، زمینی در روستاهای دور افتاده که تا چند سال پیش کسی سراغی از آن نمی گرفت امروز معامله می شود و خریداران هم کسانی نیستند جز افراد غیر بومی از استانهای دیگر مانند اصفهان، یزد، شیراز و ...

زمان مناسب خرید! همین حالا اقدام کنید ...

اگر شما هم مایل به خرید ملک در شمال هستید، باید بدانید که الان زمان مناسبی برای اینکار است. افزایش قیمت دلار باعث افزایش قیمت همه چیز شده است اما این افزایش هنوز به بازار ملک واملاک، خصوصا در شمال سرایت نکرده است. قیمتها هنوز افزایش چندانی نداشته و مناطق بکر و زیبا برای خرید زمین و ویلا با قیمتهای مناسب به وفور پیدا می شود اما تا چند سال آینده مطمئنا این وضعیت تغییر خواهد کرد و با افزایش تقاضا برای خرید ملک در شمال، قیمتها هم بالا خواهد رفت و البته، مناطق و املاک مناسب هم کمیاب خواهند شد.

رشد قیمت مناسب، سرمایه گذاری مطمئن

خرید ملک در شمال می تواند یک سرمایه گذاری مناسب باشد. مثلا شما با خرید یک ویلا، علاوه بر اینکه می توانید تعطیلات را در ویلای خود در شمال بگذرانید، با افزایش مناسب قیمت و سرمایه خود نیز روبرو خواهید شد. وضعیت زمین هم به همین صورت است. خرید زمینی برای ساخت ویلا در شمال، امروز بسیار مناسبتر خواهد بود تا چند سال آینده که سیل مهاجرت افزایش یافته و بالطبع قیمتها هم افزایش خواهد یافت. مثلا در حال حاضر می توانید زمینهای بر اول دریا برای ساخت ویلا با قیمتهای مناسب پیدا کنید اما با توجه به تعداد محدود زمینهایی که در نوار ساحلی قرار دارند، آیا در آینده هم می توان آنها را به وفور پیدا کرد؟ وضعیت قیمت آنها با توجه به تعداد محدود آنها و البته پر طرفدار بودن آنها چطور خواهد شد؟

وضعیت املاک تجاری و مغازه چطور است؟

در مورد املاک تجاری و مغازه هم وضعیت به همین صورت است. در حال حاضر وضعیت کسب و کار در استان گیلان بسیار افتضاح است و خیلی از مشاغل، بازدهی مناسبی برای زندگی ندارد اما مطمئنا این روند با افزایش جمعیت  تغییر خواهد کرد و در آینده بهتر خواهد شد. همین مورد سرمایه گذاری در املاک تجاری مانند مغازه در شمال را تضمین خواهد کرد.

در حال حاضر با هر بودجه ای می توانید ملکی برای خود در شمال بخرید. پیشنهاد می کنیم املاک آگهی شده در سایت را ببینید تا با مناطق مختلف و قیمتهای آنها آشنا شوید. همچنین مشاورین ما در شهرهای مختلف استان گیلان، آماده ارائه خدمات به شما هستند. می توانید برای راهنمایی و خرید ملک با آنها تماس بگیرید.